Dijital Pazarlama

Dijital Pazarlama Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Geleneksel pazarlama faaliyetlerini sürdürürken dijital sahadaki avantajlardan bihaber kalmak veya bu alana yönelik herhangi bir yatırım yapmaktan kaçınmak asla doğru bir tercih olmaz. Global ticaretin bir parçası olmak ve iç pazarda daha fazla müşteriye erişmek adına dijital pazarlama imkanlarının hepsinden yararlanmanın büyük önemi var. Firmanızın satışlarını arttırmak ve sizi internette arayan müşterilere ulaşabilmek, dijital pazarlama stratejilerine önem vermekle mümkündür. Bu bakımdan dijital pazarlama hakkında şunları mutlak bilmek gerekir:

 1. Web sitenizi önemseyin.

Harika bir dijital pazarlama planı üzerinde çalışırken buna sitenizin durumunu da ekleyin. Çünkü web sitesi ile pazarla stratejilerin başarısı arasında önemli ölçüde bir bağlantı var. İnternet kullanıcılarına güven vermek ve profesyonel bir marka olduğunuzu göstermenin yolu vitrinden geçer. Bu ise, dijital sahadaki web sitenizdir. Eğer, internet dünyasının trendlerinden uzak bir web sitelerine sahip olunması halinde güven kazanabilmek mümkün olmaz. Bu da, dijital pazarlama stratejilerinin başarısızlığına neden olur.

 1. İçerik pazarlamasını asla atlamayın.

Bazı firma ve kurumların yaptıkları en önemli hatalardan biri içerik pazarlamasına yeteri kadar önem vermemektir. Sosyal medya için trend içerikler üretmek ve düzenli olarak paylaşımlarda bulunmak, marka bilinirliği açısından avantaj sağlar. Ancak sosyal medya kanallarını sadece reklam kampanyaları düzenlemek için kullanmak markanıza ait sayfaların sıkıcı olmasına neden olur. Blog paylaşımları ile okuyucu kitlenize önemli bilgiler sunmak, onları yönlendirmek geniş kitlelere erişmeyi kolaylaştırır.

Dijital Pazarlama Veri Toplamak

 1. Verileri toplayın ve değerlendirin.

Dijital pazarlamanın en önemli avantajlarından biri veri analizidir. Planlanan kampanya ve çalışmaların nasıl bir sonuç verdiğine yönelik bilgilerin elde edilmesi yeni stratejiler geliştirilebilir. Hangi kampanya modelinin başarılı olduğunu veya olmadığını görmek, reklam bütçesinin çok daha verimli kullanılmasını sağlar. Hedef kitleye ulaşarak, geri dönüşler artar ve reklam kampanyalarından gelen satışlar artar.

 1. Müşteri deneyimlerine değer verin.

Dijital pazarlama çalışmaları sonucunda elde edilecek verilere göre müşteri deneyimin iyileştirilmesi oldukça önemlidir. Bununla ilgili araçları kullanarak, çok başarılı çalışmalara imza atılabilir. Sitenizi ziyaret eden kullanıcıların hangi sayfalara baktıkları, hangi sayfalardan çıkış yaptıkları veya neden satış sayfalarını terk ettiklerine yönelik izlenimleri takip ederek, sorunları tespit etmek ve düzeltmek gerekir.

Dijital Pazarlama hakkında yazmış olduğum yazıyı bir göz atmanızı tavsiye ederim. Hemen https://cagantastan.com/dijital-pazarlama-hakkinda-mutlaka-bilmeniz-gerekenler adresini ziyaret et.

İlgili Makaleler

3 Yorum

 1. Gerçekten bu sitenin adminlerine teşekkür ediyorum çok büyük emek var bu sitede 3 – 4 gündür bu siteyi inceliyorum Dijital pazarlama konusunda çok güzel bilgiler öğrendi resmen bir eğitim seti çok güzel emek verilmiş bilgiler ile dolu siteniz burada ki konuları okuyunca dijital pazarlama konusunda aklımda yeni güzel fikirler canlanıyor sırf bu yüzden Udemy yada bu eğitimi veren bir kurumdan dijital pazarlama sertifikası almak istiyorum.

  1. Merhaba,
   Beğenmenize sevindim 🙂
   Elimden geldiğince yeni içerikler eklemeye çalışıyorum.

 2. Gerçekten şahane bir yazı. Dijital Pazarlama alanında karşılaşacağınız ve bilmeniz gereken her şeyi kaleme almış Çağan Bey yeni başlayanlar için. 🙂 Ellerinize sağlık. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir