Google Ads Uzmanı

Rakiplerinizin önüne ışık hızıyla geçin: Google Adwords!

Teknoloji çağı durmaksızın değişiyor. Bu değişim rekabeti güçlendirirken farklı pazarlama yöntemlerini de ön plana çıkarıyor. Tüm dünyada lider arama motoru olan Google’da ilk sıralarda yer almak oldukça önemli… Google Ads yönetimi sitenize ziyaretçi çekmenize ve satışlarınızı artırmanıza yardımcı oluyor. Potansiyel müşterileriniz size ulaşarak ürün ve hizmetlerinizi temin ediyor. Bu erişim hızı ise kalıcı müşteriler kazanmanızı sağlıyor.

Doğru anahtar kelime seçimi doğru hedef kitleye erişim sağlar!

Google Adwords sayesinde reklamlarınız dünyanın en büyük arama ağı olan Google’da yayınlanıyor. Çok kuvvetli bir pazar hâline gelen bu sistem her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlıyor. Dijital pazarlamanın altın çağının yaşandığı bu dönemde Google reklamları için gösterilen talep giderek artıyor. Firmalar, markalar ve küçük ölçekli işletmeler Google reklamlarını fazlasıyla önemsiyor.

Google Ads siteniz ve firmanız için neler kazandırır?

– Bütçenizi kendiniz belirlersiniz. Google Ads sistemini bu denli popüler yapan en önemli etken budur. Böylece bütçenizi daha tasarruflu biçimde yönetebilirsiniz.

– Geri dönüşümü gözlemleyebilirsiniz. Verdiğiniz reklam bütçesi ile ürün satışlarına yansıyan kâr dengesini karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede verdiğiniz reklam bütçesinin ne derece faydalı olduğunu raporlamanız mümkün.

– Şeffaflık unsuruyla ilerlersiniz. Google Adword sayesinde sitenizi ziyaret edenlerin neler yaptığını, ürün satın alıp almadığını ya da iletişim formu doldurup doldurmadığını öğrenebilirsiniz. Bu da planlamanızda esneklik sağlar.

– Yalnızca hedef kitlenize ulaşırsınız. Pazarladığınız ürün ya da hizmet için potansiyel müterilere erişirsiniz. Reklam harcamalarınız kalıcı müşterilere dönüşür.

– Reklamınızı dilediğiniz gün ve saatlerde çıkabilirsiniz. Sadece hafta içi belirli saatlerde çalışıyorsanız belirli gün ve saat aralığını girmeniz mümkün.

– Web sitenize daha fazla ziyaretçi çekersiniz. Böylece satışlarınız hızlıca artar. Google gibi büyük bir pazarda ön plana çıkarak çok daha hızlı ilerleyebilirsiniz.

SEO için destekleyicidir. Binlerce SEO kriteri arasında en önemli kriterlerden biri yoğun ziyaretçi akışıdır. Sitenize organik ziyaretçi akışı geliyorsa arama motorlarında daha hızlı yükselebilirsiniz.

– Uluslararası pazarlara açılabilirsiniz. Çoklu dil özelliğine sahip bir siteniz varsa global sonuçlarda rekabete girebilirsiniz. Google Adwords dilediğiniz ülkede, bölgede ve dilde yer alan sonuçlarda çıkmanızı sağlar.

Adwords reklamlarında tıklama başı ücretlendirme alınır. Reklamınız gösterilir ve kullanıcılar reklama tıklayıp siteye ulaşır. Siz bu aşamadan sonra ödeme yaparsınız. Gösterim başı ücretlendirmeye oranla daha net bir biçimde paranızın karşılığını alırsınız.

– Kaliteli içeriklerle dolu referanslı bir siteye sahip olursunuz. Rekabetin yüksek olduğu kelimelerde ilk sıralarda çıkarsınız. Her gün milyarlarca aramanın yapıldığı Google’da başarıya hızlı adımlarla yaklaşırsınız.

Çağan Taştan markanızı Google Ads hizmetiyle ileriye taşır.

Google Adwords hizmeti sağlayarak yeni ve kalıcı müşteriler edinmenizi sağlar. Sitenize ziyaretçi çekmenizi ve marka bilinirliğinizi artırmanızı kolaylaştırır. Üstelik tüm bu faydalar maksimum hızla gerçekleşir. Google Ads panel kurulumu ve yönetimi büyük bir titizlikle gerçekleştirilir. Doğru anahtar kelime seçimleri ile doğru hedef kitleye erişim sağlanır.

Arama motorlarından organik bir biçimde ziyaretçi çekmek dijital pazarlamanın en verimli yöntemidir. Google Adwords hizmetinde remarketing ve dönüşümler özenle ayarlanır, reklamlarda daha verimli sonuçlar alınması sağlanır. Marka değeri adım adım yükseltilir. Arama ağı reklamcılığından YouTube video reklamcılığına, alışveriş reklamlarından harita reklamlarına uzanan geniş bir hizmet yelpazesinde profesyonel destek verilir.

Bu yazıyı bitirdiğinizde ortalama 20 milyon insan Google’da bir şeyler arattı.

Fark edilen olmaya hazır mısınız?