SEO Uzmanı

SEO danışmanı en basit tanımıyla SEO çalışması yapan kişidir. SEO çalışması olarak ifade edilen kavram ise herhangi bir web sitesinin arama motorları tarafından daha rahat algılanmasını sağlayan ve arama motoru ile internet sitesinin uyumla hale getirilerek web sitesinin arama motoru sıralamasındaki başarısının yükseltilmesini ifade eder. Dijital pazarlama stratejileri arasında yeni bir unsur olan SEO çalışması günümüzde e – ticaret sitelerinden kurumsal firmalara, kişisel web sitelerinden haber sitelerine kadar arama motorları (Google, Bing, Yahoo, Yandex vb.) üzerinde faaliyet gösteren her internet sitesi için yapılabilir. Söz konusu çalışmanın başarılı bir şekilde yapılması için uzman desteğine ihtiyaç duyulmaktadır.

SEO çalışmasını başarılı bir şekilde yaparak herhangi bir web sitesinin başarısını artırmak ve arama motorunda ilgili anahtar kelimeleri kullanarak aratma yapan kişilerin çalışma yapılan internet sitesi ile karşılaşma oranının artırılmasını sağlamak en temek amaçtır. Günümüzde SEO uzmanları ise bu çalışmaları en ince ayrıntılarına kadar takip ederek etkili bir SEO çalışması ile web sitesinin başarını artırmaktadır. SEO uzmanı olmak için SEO kavramının tanımlanması ve inceliklerinin bilinmesi gerekir.

SEO çalışmasını yapan kişileri tanımlamak için kullanılan SEO uzmanı kavramı, günümüzde uzman kişiler tarafından yürütülen çalışmaları ifade eder. Kavramın derinlemesine incelenmesiyle karşılaşılacak tüm kavramların uzmanlık gerektiren nitelikler ve kavramlar olduğu görülmektedir. Web sitenizin arama motoru üzerindeki başarısını artırmak için SEO uzmanları veya SEO ajansları ile çalışarak bu alanda başarı sağlayabilirsiniz. Uzman SEO ekiplerimizle sizin için tüm dijital çözümlerimizle yanınızdayız.

SEO (Search Engine Optimization) Nedir?

SEO hizmeti diğer bir ifadeyle Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitelerinin arama motoru tarafından çok daha kolay algılanarak algoritma tarafından algılanması ve bu sayede web sitesinin hedef anahtar kelimelerde yapılan aralamalarda ilk sıralarda önerilmesi sağlanır. Kurumsal destek alarak web siteniz için alacağınız SEO çalışması ile uzmanlarımız sizin için bu çalışmaları kurumsal olarak gerçekleştirecektir. Genel anlamada arama motorları için web sitelerini daha rahat algılayacağı kriterler açık bir şekilde paylaşılmaz. Ancak bazı ipuçları verilerek yapılması gereken belirli unsurlar ve ipuçları belirlenmiştir. Bu ip uçlarına göre SEO uzmanlarımız tarafından yapılan çalışmalarda en iyi sonuçlar elde edilmektedir.

SEO kavramı temelde üç ana başlık altında incelenmektedir. Bunlar:

 • Site İçi SEO Çalışması
 • Site Dışı SEO Çalışması
 • Black Hat SEO Çalışması (Tavsiye Edilmez)

Başlıkları altında değerlendirilebilir. Site içi ve site dışı SEO çalışması başarılı bir web sitesi oluşturmak için mutlaka yapılması gereken çalışmalardır. Ancak Black Hat SEO olarak tanımlanan kavram daha çok arama motorlarını manipüle etmeye yönelik ve tehlikeli bir takım yöntemleri içinde barındırdığı için tavsiye edilmez. Bu tip yanıltıcı yöntemler ile kısa vadede geliştirilen web siteleri zaman içinde arama motoru tarafından dışlanabilir. Bu nedenle doğal yollarla, site içi ve site dışı SEO ile söz konusu çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekir. İster site içi isterseniz de site dışı SEO çalışmalarımızdan yararlanarak kısa süre içinde web sitenizin arama motoru ile uyumlu hale getirilerek en iyi sonuçların elde edilmesini sağlayabilirsiniz.

Uzman SEO Desteği İle Web Sitenizin Başarısını Artırın!

Arama motoru optimizasyonu yani SEO alanında uzmanlığını kanıtlamış ekiplerimiz ile ortaklaşa bir çalışma yürüterek web sitelerinizin başarısının artırılmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde kurumsal firmalar dahil olmak üzere kişisel ve kurumsal pek çok farklı web sitesi SEO çalışmasına ihtiyaç duymaktadır. Her geçen gün artan rekabet ortamında kullanıcıların taleplerine yanıt vermek ve uygun anahtar kelime çalışmaları ile en iyi sonuçları elde etmek için etkili bir SEO çalışmasının avantajları son derece yüksektir. Firmamızdan kurumsal destek alarak SEO çalışmalarının başarılı bir şekilde yürütülerek rakipler arasında arama motorları üzerinden sıyrılmanızı sağlayabilirsiniz.

Profesyonel web çözümlerimiz ve uzmanlığımızdan yararlanarak SEO çalışmasının dışında dijitale ilişkin pek çok farklı konuda destek almanız mümkündür. Web sitenizin ihtiyaçlarına göre, yapılacak teknik analiz ve planlamanın ardından tercih edeceğiniz SEO paketlerimizle yüksek oranda başarı sağlamanız mümkündür. SEO çalışmalarının kısa sürede sonuç vermesi için düzenli olarak içerik geliştirilmesi, web sitesinin teknik açıdan yeterli konuma getirilmesi ve iyileştirilmesi gerekir. Bir SEO uzmanı tarafından verilecek tüm SEO hizmetleri ve dijitale ilişkin en etkili çözüm önerilerine firmamız sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Profesyonel SEO Çözümleri ve Kurumsal Destek

SEO çözümleri ve dijitale dair diğer hizmet seçeneklerimizi kullanarak web sitelerinizin internet üzerinden kurumsal bir kimlik kazanması ve görünürlüğünün artırılmasını sağlayabilirsiniz. SEO çözümlerimizin yanı sıra dijitale dair diğer pek çok farklı hizmet seçeneklerimizi de kullanarak, internetteki kurumsal veya kişisel hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanız mümkündür.

SEO çözümlerimizin dışında kurumsal destek alarak dijitalde başarılı bir rota izlemenizi sağlayacak başlıca hizmetler:

 • Dijital Pazarlama Danışmanlığı
 • Web Tasarım Uzmanlığı
 • Sosyal Medya Uzmanlığı
 • SEO Uzmanlığı
 • Youtube Reklam Hizmetleri
 • Google Ads Uzmanlığı

İnternet üzerinde başarılı bir seyir izlemenizi sağlayacak tüm konularda uzman desteği alarak dijitaldeki kimliğinizi güçlendirmeniz mümkündür. Özellikle web sitelerinizin arama motoru üzerinden görünebilir hale gelmesi ve ticari kazanç getirmeye başlaması için SEO uzmanlığı konusunda destek almanız gerekmektedir. Firmamızdan profesyonel dijital çözüm önerileri ve SEO danışmanlığı hizmeti alarak web sitenizin başarısını kısa sürede artırmanız mümkündür.

SEO uzmanlığına başvurmadan önce ilk olarak SEO kavramı ve SEO çalışmalarının niteliği konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. SEO çalışmalarının içeriğinin bilinmemesi ve web sitenizin başarılı bir şekilde bu çalışma ile ne tür kazanımlar elde edeceğini bilmeden hizmet almanız durumunda beklentilerinizin tam olarak karşılanmadığını görürsünüz. Bu nedenle beklentilerinizin neler olduğunu ve SEO çalışması kapsamında ne tür hizmetleri talep ettiğinizi belirlememiz son derece önemlidir.

SEO Uzmanı Nedir, Kime Denir?

SEO uzmanlığı eğitimi alan ve sektörde bu alanda faaliyet göstererek deneyim kazanmış kişiler SEO uzmanları olarak anılır. Web sitelerinin arama motoru üzerinde başarısının artırılması ve arama motoru algoritması tarafından daha rahat bir şekilde algılanması için yapılan SEO çalışmasını yapan kişiler SEO uzmanlarıdır. Arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmaları alanında; yaratıcı, teknik, analitik ve planlı bir şekilde analizler yapan ve dijital pazarlama dinamiklerine hakim olan kişiler bu mesleği icra edebilirler. Devamlı güncellenen ve gelişen arama motorlarına bağlı olarak sektörde yaşanan tüm gelişmelerini yakından takip etmek ve tüm gelişmelere hakim olmak, iyi bir SEO danışmanı veya uzmanı olmanın ilk kuraldır. Tek başına incelendiğinde SEO kavramı kendi içinde çok geniş bir alanı kaplar. Ancak SEO uzmanının asıl hedefi bu alanda yapılacak her yöntemi bilmesi ve uygulamasıdır.

Alanında uzmanlığa sahip ve deneyimli SEO uzmanlarından oluşan ekibimiz ile sizin için web sitelerinizin arama motorları üzerindeki başarısını artırmaya devam ediyoruz. SEO uzmanları ile çalışarak kısa sürede elde edeceğiniz başarı, web siteniz ile internetin büyülü dünyasında var olmanızı sağlayacaktır.

SEO uzmanı olmak için ilk olarak kişinin arama motorlarının nasıl çalıştığını ve web sitelerinin temel yapı taşlarının neler olduğunu bilmesi gerekir. Günümüzde dijital pazarlamanın bir kolu haline gelen ve kurumsal firmalar tarafından da bu alanda bütçe ayrılmaya başlanmasının ardından SEO kavramı son yılların dikkat çeken konuları arasında yerini almayı başarmıştır. SEO uzmanlığı veya buna bağlı olarak gelişen içerik yazarlığı gibi yeni tip meslekler ise geleceğin en popüler meslek grupları arasında gösterilmeye başlamıştır.

Nasıl SEO Uzmanı Olunur?

SEO uzmanı olmak istiyorum diyen kişilerin öncelikle bir takım becerilere sahip olması ve gerekli eğitimleri alarak bu alanda deneyim kazanarak gelişmesi gerekir. Günümüzde Türkiye’de farklı üniversitelerde bu alanla ilgili bölümler olsa da teknik olarak akademik bir eğitim almadan da SEO uzmanı olunması mümkündür. Ancak farklı tip sertifika programları, eğitimler, kurslar veya seminerler ile belirli düzeyde eğitim alınması gerekir. SEO uzmanlığı konusunda profesyonel bir kariyer hedefleyen kişilerin bir takım becerilere sahip olması gerekir.

SEO uzmanı olmak için izlenmesi gereken başlıca adımlar:

 • Temel veya ileri düzeyde SEO eğitimi almış olmak.
 • Arama motorlarının çalışma prensibini kavramak.
 • İnternet/dijital pazarlama konusunda bilgi sahibi olmak.
 • SEO kavramı ve çalışma alanlarını bilmek.
 • Gelişmeleri düzenli olarak takip etmek.
 • Site içi/dışı vb. SEO araçları üzerinden deneyim kazanmak.
 • SEO uzmanlarıyla ortak çalışarak deneyimlerini paylaşmak.

Başarılı bir SEO danışmanı olmak için izlenmesi gereken adımları bu şekilde özetlenebilir. SEO uzmanlığının temel hedefi firmalara veya kişilere web sitelerini geliştirmeleri için yapacakları çalışmaları ile katkı sağlamaktır. Bu alanda eğitim almak ve düzenli olarak kendini geliştirmek en önemli unsurlardır. Uzman SEO ekiplerimiz sayesinde bu alanda web sitenizin tüm ihtiyaçlarına göre en etkili ve başarılı SEO çalışması yapılacaktır.

SEO uzmanlarının başarılı bir şekilde faaliyet göstermeleri için tek başına bu adımları izlemesi yeterli değildir. Aynı zamanda sürekli olarak gelişen bir alan olması nedeniyle SEO kavramının tüm inceliklerine hakim olmaları ve sektörel gelişmeleri takip etmeleri gerekmektedir. Diğer yandan SEO uzmanı olarak göreve yapacak kişilerin bazı yeteneklere sahip olmaları gerekmektedir.

SEO Uzmanlarının Hangi Yeteneklere Sahip Olması Gerekir?

SEO uzmanı kariyer hedefi olan kişilerin sahip olmaları gereken bazı yetenekler mesleki açıdan birçok avantaj sağlayacaktır. Bu tip yeteneklere sahip olmayan kişilerin SEO uzmanı olmaları veya devamlı olarak bu mesleği yürütmeleri pekte mümkün olmayacaktır. Uzman SEO danışmanlarının sahip olması gereken başlıca beceriler:

 • Analitik düşünme becerisine sahip olmak.
 • Gözlem ve analiz yapma becerisine sahip olmak.
 • SEO araçlarını bilmek ve teknik hakimiyet.
 • Yaratıcı düşünme becerisi ve takım çalışmasına uyumlu olmak.
 • Planlı ve disiplinli olmak.
 • Esnek çalışma saatlerine uyum göstermek.
 • Trendleri ve güncel gelişmeleri takip ediyor olmak vb.

SEO danışmanı olmak isteyen kişilerin sahip olması gereken başlıca yeteneklerdir. Söz konusu yeteneklere sahip olmayan kişilerin bu alanda başarılı bir kariyer yapmaları mümkün değildir. Üretken olmak ve hem disiplinli hem de analizler yaparak planlı bir çalışma yapma becerisine sahip kişilerin çok daha başarılı oldukları görülmektedir.

Planlı çalışma, strateji geliştirme, pratik düşünme ve hızlı çözümler üretme, SEO araçlarına hakim olmak vb. birçok unsur başarılı bir SEO çalışması gerçekleştirmek için dikkate alınması gereken temel kavramlar arasında yer alır. Bu tip yeteneklere sahip olmayan ve sürekli kendini geliştirmeye ve yeniliklere açık olmayan kişilerin SEO alanında uzmanlık kazanmaları ve başarı projelere imza atması mümkün değildir. Arama motorlarının çalışma prensiplerine hakim olmak ve SEO araçlarına göre teknik unsurların kullanılarak buna uygun çalışmanın gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.

SEO Uzmanın Görevleri Nelerdir, Neler Yaparlar?

SEO uzmanlığı eğitimi almış ve alanında deneyim sahibi olan kişilerin günlük rutinleri bir hayli yoğundur. Görevlerinin ve sorumluluklarının bilincinde olan kişilerin mesleki başarıları da bir hayli artacaktır. SEO çalışmasının bir getirisi olarak web sitesinin başarısı sağlandığı gibi bu hizmeti sağlayan kişilerin deneyimleri ve uzmanlıkları da artmaktadır. Genel anlamda SEO danışmanlarının başlıca görevleri:

 • Web sitelerinin kategori, içerik, kod ve tasarım analizlerini yapmak.
 • Web sitesinin SEO ihtiyacının belirlenmesi.
 • Rakip analizi ve siteye uygun anahtar kelime çalışması yapmak.
 • Analiz, süreç takibi, optimizasyon ve raporlama adımlarını takip etmek.
 • Web sitesinin teknik ve tasarım yönünden SEO uyumlu hale getirmek.
 • Site içi ve dışı SEO çalışmalarını yürütmek.
 • Sosyal medya ve arama motoru optimizasyonlarını birlikte yürütmek.
 • Müşteri beklentilerine ve web sitesinin ihtiyaçlarına yanıt vermek.

Uzman bir SEO danışmanın görevleri arasında yer almaktadır. SEO çalışmasını en verimli ve etkili biçimde uygulayacak kişiler olarak tanımlanan SEO uzmanları, web sitelerinin internet üzerinden görünebilir hale gelmeleri ve rakipleri arasında doğru anahtar kelime ve içerik çalışmaları ile üst sıralara yükseltilmesi sağlanır.

SEO çalışmasını beklenen düzeyde gerçekleştiremeyen ve alanında tam olarak uzmanlık sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalarda farklı tip sorunlar ortaya çıkacaktır. Bu tip sorunların ortaya çıkmaması için SEO çalışmalarının kurumsal hizmet anlayışına sahip SEO ajansları ve bu ajanslarda faaliyet gösteren SEO uzmanları tarafından yapılması gerekir. Firmamızdan kurumsal destek alarak web sitenizin başarıya ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

SEO Uzmanları Nerelerde Çalışabilir?

SEO uzmanı çalışma alanları oldukça geniştir. Her geçen gün farklı iş sahalarının da internetin gücünden faydalanarak hizmet vermeye başlaması sayesinde SEO uzmanlarına her alanda ihtiyaç duyulmaya başlamıştır. Genel anlamda her firma kendi bünyesinde SEO uzmanları için kadro açamayacağı için bu işlerini dijital ajanslara devretmektedir. Kurumsal firmamızdan destek alan bu firmalar çok daha uygun fiyatlı ve daha yüksek başarı oranları ile SEO çalışmalarının gerçekleştirilmesini sağlar. SEO uzmanları:

 • Dijital ajanslarda,
 • E – ticaret veya kurumsal diğer firmalarda veya
 • Bağımsız olarak çalışabilir.

SEO uzmanlarının çalışma alanları sektörlere göre sınırlandırılmamaktadır. Hemen hemen her sektör için web sitelerinin internette arama motoru üzerinden başarının artırılması için gerekli çalışma yapılacağı için çalışma alanları oldukça geniştir. Günümüzde SEO kavramının firmalar arasında yeni bir rekabet ortamı oluşturması bu çalışmaların önemini de artırmıştır.

Benzer firmalar ve internet siteleri arasından ayrılarak öne çıkmak ve uzman desteğimizden yararlanarak SEO çalışması ile üst sıralarda yer almak için firmamızdan profesyonel destek alabilirsiniz. Trendlere ve teknik SEO araçlarına hakim SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilecek çalışma sayesinde kısa süre içinde site başarısının artırıldığını görebilirsiniz.

SEO Uzmanı Maaşı Ne Kadardır?

SEO uzmanı maaşları mesleki beceri ve deneyime göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde en popüler meslek grupları arasında yer almaya başlayan ve geleceğin meslekleri arasında da ilk sırada gösterilen SEO uzmanlığı, bu işi yapan kişilerin çalıştıkları alanlara göre değişiklik göstermektedir. Web sitelerinin başarısına bağlı olarak kazançların da artırılması mümkündür. Çalışma alanları ve sektörlere göre değişen maaşlar, özellikle uzman olarak görev yapacak kişinin kendi becerilerini geliştirmesine bağlı olarak yeteneklerine ve geçmişte yaptığı işlere göre çok daha yüksek ücretlerle çalışması mümkündür.

SEO danışmanı veya uzmanı olmak için gerekli şartları sağlayan ve becerilerini bu alanda kullanarak web sitelerinin başarısını artırmayı başaran kişiler zaman içinde kurumsal firmalar bünyesinde de başarılı bir kariyer sahibi olabilir. Özellikle son yıllarda sosyal medya ve internet kullanımının giderek artmaya başlaması, dijital çözüm önerileri sunan kişilerin ve ajansların sayısının da artmasına neden olmuştur. Bu artışa bağlı olarak diğer kişiler arasından sıyrılmak için yeteneklerinizi ön plana çıkarmanız ve sürekli olarak gelişim kaydetmeniz gerekir.

SEO uzmanlarının kazançları birçok farklı unsura göre değişiklik göstereceği için net bir miktardan söz etmek mümkün değildir. Başarılı bir SEO uzmanının gerçekleştireceği işlerin kapsamı da genişleyeceği için bu kişilerin kazançları da artacaktır. Firmamızdan profesyonel destek alarak web sitenizin başarısını en kısa sürede artırmak ve internette çok daha güçlü bir kimliğe sahip olmak için uzman desteğimizden yararlanabilirsiniz.

SEO Uzmanı İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Profesyonel SEO çalışması ve uzman desteği firmalar için birçok farklı fayda sağlar. Hem kurumsal hem de kişisel internet sitelerinin geliştirilmesi ve arama motoru ile uyumlu hale gelmesi için yapılacak çalışma birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Firmamızdan kurumsal destek alarak uzman bir SEO çalışmasından elde edeceğiniz en önemli fayda, diğer firmalar arasında ön plana çıkmaktır. SEO uzmanlığı desteği alarak web sitelerinizin arama motoru üzerindeki başarısını artırmak için etkili bir çalışma yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Profesyonel SEO çalışmalarımız sayesinde uzman desteği alarak elde edeceğiniz başlıca avantajları arasında ilk sırada rakipler arasında ön plana çıkmak yer almaktadır. Bunun dışında kurumsal web sitelerinin marka değerine de katkı sağlayacak dijital çözümler yine SEO çalışmalarının bir getirisi olarak değerlendirilebilir. Firmamızdan profesyonel destek alarak web sitesinin içerik yönünden zenginleştirilerek bilinirliğinin artırılması da mümkündür.

Günümüzde internet kullanımının küresel anlamda yaygınlaşmasına bağlı olarak pazarlamanın bir türü altında yerini alan SEO kavramı, kullanıcıların ilgili anahtar kelimeler ile Google gibi arama motorları üzerinden yapacakları aramalarında markanızın üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu sayede hedef kitleye daha kolay ulaşım imkanı elde edilir ve ziyaretçi sayısı da artırılır. Öte yandan sitenin trafiğinin artırılması ile reklam gelirlerinin de elde edilmesi ve site değerinin yükseltilmesi mümkün hale getirilmiş olur. Birçok açıdan uzman bir SEO desteği almanın avantajlarından söz etmek mümkündür.

SEO Çalışması Ne İşe Yarar?

SEO açılımı ve tanımı gereği arama motoru ile web sitesinin uyumlu hale getirilmesini ifade eder. Farklı SEO araçları kullanılarak gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında web sitesinin arama motoru üzerinden başarı sağlaması için detaylı çalışmalar yapılır. Kullanıcıların herhangi bir arama motoru üzerinden anahtar kelimeler ile yapacakları aramalarında karşılarına ilk sırada sizin web sitenizin çıkması için SEO çalışmasının yapılması gerekir. Bu çalışma ise sadece alanında uzman ve deneyimli SEO uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. SEO çalışmasının daha önce bu alanda çalışma yapmamış veya SEO çalışmalarının inceliklerine sahip olmayan kişiler tarafından yapılması beklenen sonuçları vermeyecektir. Firmamızdan kurumsal destek alarak uzman SEO ekiplerimiz tarafından web sitenizin başarısının artırılmasını sağlayabilirsiniz.

SEO çalışmasının başlıca faydaları:

 • Rakipler arasında ön plana çıkma ve önerilme.
 • Arama motoru sonuçlarında ilk sıralara yükselme.
 • Ziyaretçi sayısının artırılması.
 • Hedef kitleye daha kolay ulaşma.
 • Uzun süreli olarak konumlandırma vb.

SEO çalışmasının temel hedefleri doğrultusunda sağladığı en önemli faydalar arasında yer almaktadır. Etkili bir SEO çalışmasının yapılması için gerekli olan uzmanlığa sahip olmayan kişilerin bu çalışmaları yapmaları birçok farklı sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle SEO çalışmasını yapacak kişilerin mutlaka uzman kişiler olması gerekmektedir.

Web sitenizin ister kişisel ister kurumsal olsun fark etmeksizin rakipleri arasından ayrılarak ön plana çıkarılması ve hedeflenen kitleye ulaşması için uzman desteğimizden yararlanarak başarılı bir SEO çalışması alabilirsiniz. SEO çalışmasının en temel hedefi ve amacı web sitenizin arama motoru üzerinde uzun süre var olması ve görünebilir hale getirilmesidir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google SEO hizmeti günümüzde en popüler arama motorlarından biri olan Google üzerinden arama yapacak kişilerin sizin internet sitenizle karşılaşma olasılığını artırmaktadır. Herhangi bir anahtar kelime ile hizmet alanına göre yapılacak aramalarda bunun sağlanması için site içi ve site dışı SEO çalışmalarının uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Söz konusu çalışmanın uygun araçlar kullanılarak yapılması son derece önemlidir.

SEO çalışmaları kapsamında firmamızdan alacağınız destek sayesinde uzmanlarımız tarafından yürütülen başlıca çalışmalar:

 • Meta etiketlerinin kullanımı.
 • Kategorilere uygun özgün ve kaliteli içerik geliştirilmesi.
 • Backlink çalışmaları.
 • Mobil uyumluluk, statik IP ve W3C geçerlemeleri.
 • Sayfalara uygun başlıkların hazırlanması.
 • Anahtar kelime çalışmaları.
 • Rakip analizleri.
 • SEO uyumlu görsel kullanımı.
 • Site tasarımı ve kodlamalarının uyumlu hale getirilmesi vb.

Daha pek çok farklı çalışma SEO kapsamında uzmanlar tarafından gerçekleştirilecek çalışmalardır. Web sitesinin benzerleri arasında sıyrılmasını sağlayacak ve arama motoru ile tam uyumlu hale getirilerek algoritma tarafından rahat algılanmasını sağlamak için bu çalışmalar son derece önemlidir.

Kurumsal firmamızdan destek alarak web sitenizin tüm bu çalışmalarla çok daha başarılı bir hale getirilmesi sağlanır. Kurumsal veya kişisel web sitenizin başarısını katlamak ve bilinirliğini artırmak için bu tip çalışmalar oldukça önemlidir. Öte yandan SEO çalışmalarını destekleyecek diğer çalışmalar ile sosyal medya ve web çözümleri ile firmamızdan alacağınız kurumsal destek internetteki kimliğinizin güçlendirilmesini sağlayacaktır. Uzman desteğimizden yararlanarak, sitenizin ihtiyaçlarına göre en uygun SEO paketlerini tercih ederek kurumsal destek almanız mümkündür.

İyi Bir SEO Çalışması Yapmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

SEO fiyatları ve SEO çalışmalarının kapsamı uygulanacak stratejilere göre değişiklik göstermektedir. İnternet kullanıcılarının arama motorları üzerinden yapacakları aramalarda sizin web sitenizle karşılaşmalarını sağlamak için birçok farklı unsuru bir araya gelmesi gerekir. İyi bir SEO çalışmasının gerçekleştirilmesi için ise mutlaka uzman desteğine ihtiyaç vardır. Alanında uzman ve deneyim sahibi uzmanlarımız tarafından sunulan SEO çalışmalarında birçok farklı avantaj elde etmeniz mümkündür. İyi bir SEO çalışması yapılması için öncelikle SEO çalışmasında ne tür hataların yapılmaması gerektiğini bilmek gerekir. Bunun için SEO kavramının tüm yönleri ile ele alınması ve buna uygun çalışmaların gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Dijital hizmetlerin günümüzde yaygınlaşmasının ardından deneyimsiz birçok kişi tarafından sunulan SEO hizmetleri zaman içinde bu alanda sık yapılan bazı hataların ön plana çıkmasına neden olmuştur. Örneğin:

 • Yanlış anahtar kelime seçimi.
 • Site başlığının ve kategorilerinin yanlış yapılması.
 • Javascript menü ve kalitesiz/alakasız içerik geliştirilmesi.
 • Güvensiz sitelere backlink verilmesi vb.

Birçok farklı hata SEO çalışmasının başarısını ve kalitesini olumsuz etkileyen faktörlerdir. İyi bir SEO çalışması yapmak için söz konusu unsurların dikkate alınması ve bu tip hataların yapılmaması gerekir.

SEO Paketleriyle İnternetteki Gücünüzü Artırın

SEO paketleri ile web sitenizin ihtiyaçları ve beklentileriniz doğrultusunda hangi tür hizmetlerin sunulacağını belirleyebilirsiniz. Uzman dijital çözümlerimiz sayesinde en iyi SEO paketlerimizi tercih ederek kısa sürede site başarısının artırılmasını sağlayabilirsiniz.

Uzmanlık ve sektörde yılların verdiği deneyim ile müşterilerimizin tüm dijital mecralarda güçlü bir kimlik kazanmalarını sağlamaya devam ediyoruz. SEO uzmanı arayışı içinde olan kişilerin firmamızdan destek alarak kurumsal çözüm önerilerinden yararlanması ve en makul SEO paketleri ile beklentilerini karşılamaları mümkündür.