Sosyal Medya Uzmanı

Markanızı başarıya taşıyan zaman makinesi: Sosyal Medya!

Telefon, tablet ve bilgisayarların kullanım alanı her geçen gün genişliyor. Dünya genelinde 2 milyardan fazla sosyal medya kullanıcısı mevcut. Giderek yükselen bu oran yenilikleri beraberinde getiriyor. Markalar ve işletmeler sosyal medya reklamcılığının önemini keşfederek bu mecraya dahil oluyor. Müşterileriyle duygusal bir bağ kurmak, ürünlerini tanıtmak, kullanıcı etkileşimi yaratmak ve benzer avantajlar sağlamak için sosyal medyada görünür olmak istiyorlar.

Sosyal medya evde, işte, tatilde… Kısacası her yerde!

Büyük şirketler sosyal medya reklamcılığının yarattığı kuvvetli rüzgarı çok daha erken fark etti. Küçük ölçekli firmalar ise bu yeni kavramla tanışmaya çalışıyor. Yapılan araştırmalara göre, işin online alana taşınması %28 oranında gelir artışı sağlıyor. Markalar sosyal medya reklamcılığına ayırdığı bütçeleri her geçen yıl yükseltiyor. Çünkü sosyal medya markaların sergilendiği büyük bir pazar. Bu büyük pazarda müşterinin karşısına en doğru yöntemle çıkanlar kazanıyor.

Sosyal medya reklamcılığının faydaları neler?

– Sosyal medya reklamcılığının en önemli avantajı hızlı etkileşimdir. Yayınlanan iletiler saniyeler içerisinde karşılık bulur. Kısa sürede tüketicinin nabzını ölçmek mümkün hâle gelir. Kullanıcıların beklentilerini doğru yorumlamanız, ihtiyaca uygun hizmet sağlamanızı mümkün hâle getirir.

Sosyal medya reklamcılığı diğer pazarlama kanallarına oranla daha fazla kişiye ulaşabilmenizi sağlar. Mevcut kitlenizin yanı sıra potansiyel kitlenize süratle erişirsiniz. Üstelik yalnızca reklamlarınızı görmekle kalmazlar. Aynı zamanda reklamlarınızdan etkilenirler ve markanızla duygusal bir bağ kurarlar.

Sosyal medya reklamcılığı diğer reklamcılık türlerine göre çok daha düşük maliyetlidir. Küçük bir bütçe ile aynı anda binlerce kişiye erişmek mümkündür. Yüksek maliyet sebebiyle televizyon reklamı veremeyen küçük ölçekli markalar sosyal medya etkisi sayesinde kitlelerine daha rahat ulaşır. Büyük markalar ise her kesimden kullanıcıya hitap edebilmek için sosyal medyanın gücünden faydalanır.

Sosyal medya reklamcılığı ölçülebilir sonuçlar sunar. Televizyon, gazete, radyo ya da dergi gibi yayınlarda reklamların kaç kişiye ulaştığı net olarak belirlenemez. Sosyal medyada ise durum çok daha farklıdır. Verilen reklamın kaç kişiye ulaştığı, kaç kişinin reklamı görüntülediği ya da reklama tıkladığı güvenle ölçülebilir.

– Sosyal medya reklamları kontrol altındadır. Reklamları başlatmak, durdurmak ya da zamanlamasını manuel olarak ayarlamak çok kolaydır. Reklam başlamış olsa bile reklamın hedef kitlesi ya da reklamın içeriğine dahil olan metinler, görseller ve videolar değiştirilebilir. Bu yönüyle esnek bir yapıya sahiptir.

– Sosyal medya reklamları hedeflemeyi mümkün kılar. Demografik hedefleme yaparak kullanıcıların yaşına, cinsiyetine, medeni hâline, eğitim durumuna ve benzer pek çok bilgisine bağlı olarak reklam sunma olanağı verir. Reklamın verileceği bölgenin seçilebildiği lokasyon hedefleme sisteminde ise dilediğiniz ülke, şehir ya da ilçe için reklamlarınız yayınlanabilir.

Çağan Taştan sizlere nitelikli ve güvenilir reklamcılık çözümleri sunar.

Sosyal medya reklamcılığında geçmişin köklü deneyimlerini çağın modern dinamikleriyle harmanlar. Markanızı ya da işletmenizi en etkili biçimde analiz ederek size özel yöntemler ve çözümler sunar. Facebook Business sayesinde profesyonel şekilde hedef kitle analizi sağlar. Bu sistemle yayınlanan reklamlar çok daha başarılı sonuçlar doğurur.

Reklam hesaplarınızın yönetimini profesyonel olarak gerçekleştirir. Marka bilinirliğinizin artması için size özel kampanyalar hazırlar. Uzmanlığının sağladığı birikim ve stratejilerle sosyal medya reklamlarınızı doğru hedeflere ulaştırır. Sponsorlu reklamlardan yeniden pazarlama reklamlarına uzanan geniş bir yelpazede hizmet sağlar.

Çağın bir parçası olun ve büyümenin keyfini çıkarın.

Sosyal medya reklamları sizi başarıya taşıyacak!