GoogleGoogle AdsYouTube Video Reklamcılığı

Video Pazarlamaya ve YouTube’a Yeni Başlayanlar Kılavuzu

2018 yılında, insanların % 85’inden fazlası her hafta çevrimiçi video izliyor ve insanların% 60’i her gün çevrimiçi video izliyor.

Video pazarlama, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi etkili bir şekilde tanıtmanıza ve satmanıza yardımcı olur. Videoları bir pazarlama stratejisi olarak oluşturmak ve dağıtmak, içeriğinizi daha büyük bir kitleye tanıtabilir ve müşterinin dikkatini koruyabilir.

Forrester Research’e göre, videolu web sayfalarının bir Google arama sonucunun ilk sayfasında görünme olasılığı% 50 daha yüksek. Amacınız yeni müşteriler çekmek veya yeni bir ürünü tanıtmak olsun, video pazarlaması uzun vadeli başarı için harika bir araç olabilir.

İçerik Pazarlamasında Videonun Önemi

Küçük veya yerel bir işletme olarak, işletmeniz için bir kişilik oluşturmak çok önemlidir. Her yerde bulunan bir sosyal medya çağında ve dikkat çekmek için rekabet ederken, kalabalıktan uzak durmak hayati önem taşıyor. İnternetteki her şirket, tanınmayı seçip seçmemeyi seçsin, kendine özgü bir markaya sahiptir. Müşteriler, bir şirketin insani yönünü görmek ister ve bazen videolar, insan ilişkileri oluşturmak için harika bir yoldur.

Birçok kişi video oluşturmaktan kaçınıyor. çünkü gerekli bütçeye, zamana veya kaynaklara sahip olmadıklarına inanıyorlar. Aslında, markaların yalnızca% 24’ü şu anda pazarlama stratejilerinin bir parçası olarak çevrimiçi video kullanıyor. Ancak, tüketicilerin% 96’sı satın alma kararını vermek için videoları faydalı buluyorsa, ancak markaların yalnızca% 24’ü video yapıyorsa, bu, tüm markaların dörtte üçünün bu büyük markalaşma fırsatını kaçırdığı anlamına gelir!

Videolar, yeni ürün veya hizmetinizi tanıtmanın, açıklamanın ve tüketicileri kullanımlar ve faydalar hakkında bilgilendirmenin kolay bir yolu olabilir. Tabii ki, bir tüketiciyle konuşmak, aslında onları satın almaya ikna etmek, iki farklı şey olabilir. Görüntüleyenlere videonuzu izledikten hemen sonra neler yapabileceklerini söyleyin ve başka bir video izlemeleri, web sitenizi ziyaret etmeleri veya sorularıyla yorum yapmalarını teşvik edin.

Vidyard, önde gelen video pazarlama platformunun CEO’su ve kurucusu Michael Litt’in dediği gibi, “Oynat düğmesi web’deki en çekici harekete geçirme ifadesidir” dedi.

İşletmeniz için ilgi çekici bir DIY videosu oluşturmak için bir film yapımcısı olmanıza gerek yok. E-postanızı günde on kez kontrol etmek için vaktiniz varsa, muhtemelen kaliteli bir video içeriği üretmek için vaktiniz vardır. Aslında, uygun planlama ve uygulama ile, akıllı telefonu olan herkes etkili bir pazarlama videosu üretebilir.

Video Kanalınızı Oluşturma ve Markalaştırma

YouTube ayda 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip ve yalnızca mobil cihazlarda video paylaşım sitesi, Amerika’daki herhangi bir kablo ağından daha 18-34 yaş grubuna ulaşıyor. Video pazarlamaya girmeyi düşünüyorsanız, gerçekten YouTube’da başlamalısınız.

Video Kanalı Oluşturma

Bir YouTube sayfası oluşturmak basittir, ancak kendi videolarınızı oluşturmadan önce bilmeniz gereken birkaç gereklilik vardır. YouTube kanalınızı kurarken, ilk videonuzu yayınlamadan önce aşağıdaki basit adımları izleyin:

İşletme Adınızı Tamamıyla Yazın – İşletmenizin tam adını, web sitenizde göründüğü şekliyle, herhangi bir kısaltmadan eklediğinizden emin olun.

Uygun Bir Avatar Seçme ve Yükleme – Avatar, YouTube kanalınızı temsil eder ve temel olarak sayfanızın “profil resmidir”. Bir logonuz varsa kullanın. Tutarlı olun ve sosyal medya hesaplarınızın resmini eşleştirin; böylece izleyicileriniz sizin “gerçek” olduğunuzu bilir.

Kanal Resminizi Yükleyin – YouTube, ana sayfanızın arka planının en üstünde görünen bir kanal resmini yüklemenizi sağlar. Hizmetlerinizi ve işletmenizin marka varlıklarını tanıtmanın harika bir yoludur.

Hakkımda Sayfanızı Optimize Edin – sayfanızın bu bölümüne işletmenizin adını, adresini ve telefon numarasını eklediğinizden emin olun. Kısa bir açıklama, işletmenizin e-posta veya konum gibi ayrıntıları ve web sitenize ve sosyal medya hesaplarına bağlantılar eklemeyi unutmayın. Bu şekilde, videolarınızı beğenen ziyaretçiler sitenize gidebilir ve büyük olasılıkla dönüştürebilir.

Oynatma Listelerinizi kişiselleştirin – Çeşitli temaların videosunu yüklemek istiyorsanız, her videoyu veya video grubunu kategorilere ayırmak için ayrı oynatma listeleri oluşturun.

E-posta Bildirimleri Al – Hesabınızı, birisinin videolarınızda yorum yaptığı ve yanıt verdiği zamanları görmek için harika olan e-posta bildirimleri alacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Sıralamayı sağlamak için değerli bir faktör olan, her zaman ilk birkaç saat içinde konuşmayı ve katılımı teşvik etmek için insanlara cevap vermeye çalışın. Ayrıca, hedef kitleniz videolarınız hakkında yorum yapıyorsa, fikirlerini duyabilir, onlardan öğrenebilir ve hatta daha fazla soru sorabilirsiniz. Hatta yorumlarınızdaki bir kişinin dikkatini çeken önemli bir noktayı veya soruyu özetleyen bir video daha yapabilirsiniz.

Videolarınız için Fikir ve Konular

Hedef kitlenizi meşgul tutamayacağınızdan endişeleniyor musunuz? İlginç bir içerikle gelmek çok korkutucu görünebilir, ancak kendinizi kendi müşterilerinizin yerine koymaktan daha zor değildir.

İdeal olarak, pazarlama karışımınıza çeşitlilik kazandırmak ve farklı ihtiyaçlara cevap vermek için mümkün olduğunca çok sayıda video türü oluşturmayı planlamalısınız. Çeşitli videolar oluşturmak için bir plan yapmak, ilkini başlatmak için daha az korkutucu hale getirebilir.

Arama Motorları İçin Optimize Edilmeyi Bilmek

Videolarda inanılmaz SEO değeri var ve içeriğinizi arama motorları için optimize etmekle nereden başlayacağınızı bilmek, başarı için çok önemli. Kaliteli anahtar kelimeleri belirlemek, videonuzu arama motorları için optimize ederken atmanız gereken ilk adımdır.

Anahtar kelimeleri seçerken, videonuzu ve hedef kitlenizi en iyi temsil edenleri seçtiğinizden emin olun. Hedef kitleniz, yerel hizmetlerinizi ve ürünlerinizi arayacak kişilerdir.

Bu şekilde düşünün – ürününüzün veya hizmetinizin çözeceği sorun nedir? Bu sorunun cevabını aldıktan sonra, ortak arama cümlelerini araştırın. Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı ve Ubersuggest gibi araçları kullanabilirsiniz. Doğrudan Youtube’da arama yapmayı deneyebilir ve fikirler için önerilen arama terimlerini kullanabilirsiniz.

Google ADS ile ilgili yazmış olduğum yazıları kaçırma! Hemen https://cagantastan.com/google-ads adresini ziyaret et ve öğrenmeye başla.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Eski bir youtuber olarak şunu söyleyebilirim evet Dünyanın en çok kullanılan 2 arama motoru Youtube bir reklam fikri olarak kullanılabilir çok da değerli bir fikir olabilir ama şunu da düşünmek gerekiyor sattığınız ürün nedir bilemem ama bazı ürünlerin satışı ulu orta yapılamıyor veya bazı belgelerinizin olması gerekiyor mesela bal satıyorsunuz videoda balınız anlatıyorsunuz ve organik olduğunu söylüyorsunuz balınız belki organiktir ama organik sertifikası var mı yada tarım ve gıda bakanlığından ürününüze onay aldınız mı bunlar yapmadıysanız bir şikayet bildirim üzerine kanalınız youtube politikaları gereğince kapatılabilir.Bunları göze alıp ileride şirketin başına belada açabilirsiniz.Unutmayı sosyal medyanın bazen yararı bazende zararı olabilir.

  2. Videolar dijital pazarlama için gerçekten çok önemli. Çünkü günümüzde insanlar artık okumak yerine izlemeyi terchi ediyor. Tam olarak hedefleri ve planı doğru bir şekilde sunan videolar hazırlamak ürünü iyi tanıtmak büyük ihtiyaç.

  3. Pazarlama ve ürün satmak, aslında bu kavramlarda olması gereken alıcı ile satıcı arasında ki etkileşimdir.Bu etkileşimde pazarlık olur ürün görülür ve beğenilirse alınır.Ama teknolojinin gelişmesi ile birlikte ürün alımları sanal ortamda olmaya başladı görmeden dokunmadan ürünü satın alıyoruz.Hemde pahalı olan ürünü pazarlık yapma fırsatı bile bulamadan alıyoruz.Bu konuda hemen hemen aklımız da ki tüm sorulara cevap veren video izleterek pazarlama taktikleri iş yapıyor.Bu sayede kitlelere ulaşıp detaylı bir satış gerçekleştiriyorsunuz hemde suya sabuna dokunmadan.

  4. Youtube’a yeni başlayanlar için gerçekten çok güzel bir konu olmuş. Videolar gerçekten dijital pazarlama alanı için çok önemli etkenler oluyor. Kurgu montaj, çekim kalitesi gibi etkenlerle çok başarılı sonuçlar ortaya çıkabiliyor. 🙂

  5. Youtube’a başlayanlar için çok güzel bir konu olmuş. Video kurgulama ve editlemeyi iyi bilirseniz çok güzel efektli ilgi çekici videolar hazırlayabilirsiniz.

  6. Youtube’a video kurgulamak, sonra bunu başarıyla devam ettirebilmek gerçekten hem psikolojik olarak hemde vakit olarak zor. Ancak bundan başarılı çıktıktan sonra gerisi kendiliğinden geliyor. Başlayanlara fikirler verebilecek bir yazı olmuş ellerinize sağlık. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir