SEO

SEO’nuzu Geliştirmenin En İyi Yolları!

Günümüz dünyasında ve son derece rekabetçi bir iş ortamında, bir şirketin hedef kitlelerine çevrimiçi olarak ana mesajı, ürünleri ve hizmetleri veya en son promosyonları ile ulaşması çok önemlidir.

Bu, arama motoru optimizasyonunun (SEO) geldiği yerdir. Doğru yapılırsa ve diğer pazarlama ve teknik stratejilerle birlikte kullanılırsa, SEO, işletmenizin Google aramasının ön sayfasında iyi sıralama elde etmesine yardımcı olabilir. Google’ın ön sayfası tüm web trafiğinin% 95’ini alırken, diğer sayfalar% 5 veya daha az alırken, kuruluşunuzun mümkün olduğunca üst sıralarda yer alması gerekir.

Yardımcı olmak için, Çağan TAŞTAN sizlere SEO’yu geliştirmenin en iyi yollarından bazılarını ve çevrimiçi varlığınızı artırmak için en kısa sürede harekete geçmenin neden gerekli olduğunu paylaşıyor.

1. Farklı Bir İçerik Pazarlama Stratejisi Yaratın

Google, web sitelerini sıralarken birçok faktör kullanır, böylece sitenizi 1 numaralı konumda tutacak bir numara yoktur. Okuyucularınızla alakalı orijinal içerik oluşturmaya odaklanmanız gerekir. Aynı zamanda web sitenize link veren sosyal medya içeriğine sahip olmanıza yardımcı olur. Blog yayınları, videolar, sosyal medya yayınları veya başka herhangi bir şey oluştururken, şu anda mevcut olan konuları ve anahtar kelimeleri arayın.

2. Kaliteli İçerik Geliştirin

Pazarınızla alakalı, belirli bir anahtar kelime kümesi için mevcut içerikten daha iyi içerik oluşturun. Bu, genellikle uzun formda geçerli içerik, derinlik ve doğruluk için profesyonel yayınlarla rekabet edebilecek içerik yazmak anlamına gelir. Diğer her şey – performans, sayfa içi optimizasyon, teknik optimizasyon, sosyal medya tanıtımı bu temel varlık üzerine inşa edilmelidir.

3. İçerik Gönderiminizde Tutarlı Olun

Bulduğum en iyi yollardan biri blogunuza tutarlı kalitede içerik eklemektir. İnsanların ne aradığını düşünün ve bazı temel anahtar kelime araştırmaları yapın ve değer sunan konu hakkında kaliteli bir blog sağlayın. Bu, işletmeniz için ek serbest trafik oluşturma ve okuyucularınıza değer sağlama dahil olmak üzere birçok şekilde size yardımcı olacaktır.

4. Bir SEO Aracına Yatırım

Bu günlerde, diğer kuruluşların SEO sıralaması ile rekabet etmek, SEO yazılımı yardımı olmadan zor olabilir ve neredeyse imkansız olabilir. Şirketim, işlerimizi çok kolaylaştıran bir takım araçlara yatırım yapıyor ve anahtar kelime araştırma ve optimizasyon süremizi azaltıyor.

SEO Geliştirmek

5. Rekabetinizi Denetleyin

Bir web sitesinin arama motoru sıralamaları üç şeye göre değişir. İlk olarak, sitenin kendi optimizasyonu. İkinci ve genellikle daha fazla gözden kaçan bileşen, sitenin rekabete göre konumlandırılmasıdır. Son olarak, sıralama araştırmacının amacına göre değişir. Sitenizi, araştırmacının gelişen zihni ile daha alakalı hale getirmek için web sitenizi rekabetinize karşı optimize etmenin yollarını bulabilirseniz, kaçınılmaz olarak yükseleceksiniz.

6. Backlink için bir PR Stratejisi Yaratın

Sitenizin etki alanı yetkisini artırmak için güçlü geri bağlantılar oluşturmanız gerekir. Bunu ilgili bloglarda yayınlayarak ve ilgili yayınların günlük e-postalarını gönderen ücretsiz PR sitelerine kaydolarak yapabilirsiniz.

7. Uzun Form İçeriği Yaratın

Herhangi bir arama terimi için Google’ın ilk sayfası, ortalama 1.800 kelimelik uzun form içerik parçalarından oluşur. SEO ve pazarlama stratejinizi somut ve hızlı bir şekilde iyileştirmenin en iyi yolu, SSS ve hedeflenen anahtar kelime temaları içindeki başlıklar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, kapsamlı ve uzun biçim içerikli uygulamalardır. Kullandığınız anahtar kelimelerin iyi araştırıldığından emin olun.

8. Nişiniz İçin Sayfaları Optimize Edin

Çoğu iş web sitesi için, özellikle e-ticaret alışveriş siteleri için, SEO stratejinizi geliştirmek için en somut yöntemlerden biri, sitenizde ve rakiplerinizin sitelerinde kapsamlı anahtar kelime araştırmaları yapmaktır. Bu değerlendirme sürecinde gerçekçi olmak çok önemlidir. Bu ideal arama terimleriyle alakalı iyi içerikli ve meta etiketli sayfalara sahip olduğunuzdan emin olun. Sitenizin sıralanmadığı anahtar terimler için, harika içeriğe ve optimize edilmiş meta etiketlere sahip inanılmaz sayfalar oluşturun.

9. Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeler Ekleme

En popüler sayfalarınıza uzun kuyruklu anahtar kelimeler eklemek, Google’ın ana anahtar kelimenizle daha alakalı olduğunuzu bilmesini ve potansiyel müşterilerin sitenizi daha sık bulmasını sağlar. Bunun bir başka şekli de gizli anlamsal indeksleme. Google’da arama yaparken anahtar kelimelerini sayfanın altında bulabilirsiniz. Bunları değer sağlayan bir cümleyle kullandığınızdan emin olun, yalnızca sitenizde listelemeyin.

10. İçerik ve Etkileyici Pazarlamanın Birleştirilmesi

Kalite geri çekilmeleri, SEO sıralamasını somut bir şekilde iyileştirir. Orijinal araştırma, bağlantı almanın en iyi yollarından biridir. Ancak tüm işletmeler bant genişliğine sahip değildir. Bu gibi durumlarda, içerik oluşturma işleminize etkileyicileri dahil etmek, bir sonraki en iyi seçenekdir.

11. İçindekiler ile Sütun Makaleleri Yaratın

Çok fazla içerik yazdığınızda, bazen Google öncelik sırasına göre kafasını karıştırır. Bu yüzden sütun makaleleri önemlidir. Bunlar bir şeyin nasıl yapılacağını gösteren çok ayrıntılı makalelerdir. Bir adım daha ileri gitmek ve Google’ın favorisi olmak için, makalenin başında yazının farklı bölümlerine bağlanan bir içindekiler tablosu oluşturun.

12. Gerçek Okunabilir İçeriğe Odaklanın

Geçerli Google yönergeleri göz önüne alındığında, anahtar kelimelerinizin her zaman doğru ve uygun olduğundan emin olmanız gerektiğini söylemeye gerek yoktur. Doğru yoğunluğu bulduktan sonra net ve özlü yazmaya odaklanın. Ürününüze bağlı olarak, yazınızın okunabilirliği, aslında bir anahtar kelime için optimize edilmiş sayfa değil, satışı dönüştüren şey olabileceğinden, teknik gereksinimlere fazla yaklaşmayın.

13. Pazarınızı Anlayın

İşletmeler genellikle SEO’yu standart bir teknikler kümesi olarak görür, gerçekte, SEO çabalarınız piyasaya göre büyük ölçüde farklılık gösterir. 2018’de, Google yalnızca üç reklam ve on organik sonuç sunmaz: yanıt kutuları, yerel sonuçlar, atlıkarınca kartları ve daha fazlasını sunar. Her bir sonuç türü için optimizasyon farklı görünmektedir, bu nedenle potansiyel müşterilerinizin arama şekline bağlı olarak çabalarınızı özelleştirmeniz gerekir.

14. Kullanıcı Deneyimine Odaklanın

Bağlantılar ve anahtar kelimeler gibi birçok geleneksel SEO faktörü halen önemlidir. Ancak Google, giderek daha fazla kullanıcı deneyimini vurgulamaktadır. Bu sayfa yükleme hızını, çekici tasarımı, mobil dostu ve sezgisel bir menüyü içerir.

SEO yaparken nelere dikkat edilmelidir? Hemen https://cagantastan.com/seo-yaparken-dikkat-edilmesi-gerekenler adresini ziyaret et ve öğrenmeye başla.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Benim bu yazıdan anladığımın özeti şu olacak şimdi dediniz ya google arama motorlarında ilk sayfa yani ana sayfa trafiğin %95’lik kısımını alıyor diğer %5’lik kısmı alt sayfalar alıyor bu durumda ana sayfada kullandığımız anahtar kelimeler ile birlikte ana sayfaya çalışacağız demektir. Web sitenizde seo ile alakalı gerçek bir iş yapmanın tek sırrı bu işi yani site içeriğiniz çok iyi bilmeli ve bu içeriği insanlara nasıl ulaştırırım sorusuna güzel bir cevap vermektir.Bu soruya doğru cevap veriyorsanız seo işinde başarılı bir durum içerisindesinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir